П`ятниця
2024-04-19
11:26 AM
Категории раздела
Старокостянтинів туристичний [0]
Відпочинок в Криму [4]
Відпочинок в Карпатах [1]
Поради туристам [5]
Старокостянтинів

Турагенство тел.3-18-06,0971648325

Каталог статей

Главная » Статьи » Відпочинок в Криму

Евпаторія туристична

КУРОРТ ЕВПАТОРІЯ 

Євпаторія – курортне приморське місто, з населенням - 113,3 тис. чоловік.

Євпаторія - одне з найдавніших місцин України. Побудоване в 4 ст. д.н.е., має декілька назв: Каркинітіда, Гезльов, Євпаторія. Археологічні розкопки підтверджують, що в давні часи на місці сучасної  Євпаторії було поселення грецьких колоністів. У

В V-IV ст. до н.е. греки заснували колонію, що отримала назву Каркінітида. Каркинітіда була пов'язана з Херсонесом Таврійським, вела торгівлю з місцевим населенням . Її існування простежується до 4 ст. н.е. Впала була зруйнована під ударами скіфів. Після нашестя гунів через Крим пролягав шлях багатьох інших кочівників.

Дуже мало відомостей дійшло до нас про середньовічний  період історії міста. Після вторгнення в Крим в XIII в. монголо-татар у літописах з'являється нова назва міста - Гезльов. В середньовіччя міщани торгували не тільки продуктами тваринництва, овочами і фруктами, але й рабами. Ще нещодавно у старовинній частині Євпаторії можна було б побачити залишки камінної стіни 19 ст. та браму, через яку гнали полонених, захоплених під час набігів на сусідні руські землі, щоб продати їх в невільницьких ринках Гезльова, який був одним з центрів торгівлі рабами в Криму. Запорізькі козаки, що спускалися з Січі по Дніпру, не раз вривалися в Гезльов і звільняли рабів.

У 1783 р. (за наказом Катерини другої) місто було перейменовано в Євпаторію.

Розвиток Євпаторії як курорту припадає на 19 століття.

Туристів приваблювали сюди Мойнакські лікувальні грязі. У 1905 р. в Євпаторії було споруджено перший в Російській імперії бальнеологічний санаторій.

Туристичні місцини Євпаторії: Соборна мечеть Джума-Джуми (Хан-Джамі), Караїмські кенаси, Свято-Миколаївський собор.

- Синагога «Егіє Капой» заснована в 1911 році. Будівля зведена за проектом архітектора А.Л. Геніхана. Засоби виділені Євпаторійською Міською Думою. Будівля зведена з жовтого вапняку. На споруді швами виділені, у вигляді правильного перев’язу, структури кам’яної кладки з чергуванням вузьких і широких рядів.

Реміснича синагога - це єдина іудейська культова споруда Євпаторії.

- Собор Святого Миколая. Одна з найвідоміших пам'яток Євпаторії. Його величезний купол прорізаний в базі віконними отворами. Бічні куполи, які примикають до основної будівлі, служать своєрідними контрафорсами, погашаючи розпір головного куполу. Квадратна дзвіниця храму не порушує, а швидше навіть підкреслює загальну композицію будівлі. Споруда відрізняється сміливістю конструктивного рішення. Основним матеріалом при будівництві послужив щільний вапняк, з якого побудовано багато громадських будівель міста.

- Турецька лазня – одна з унікальних пам'яток Євпаторії, вона цікава, перш за все, тим, що існує і діє з часів середньовіччя. Ім'я будівельника гезловської лазні невідоме. Архітектура лазні відрізняється простотою форм і витонченістю. Над передбанником підносився високий купол. По своїй архітектурній подобі турецька лазня в Євпаторії близька до лазні Сулеймана в Кіфі.

 - Кріпосні ворота Гезлева. Початок будівництва Гезльовськой фортеці турецький мандрівник Евлія Челебі приписує візиреві Кафи кінця 15 століть Санджіван-паші. Імовірно міські укріплення були добудовані на початку 16 століття.

Одун Базар Капусу (Дерев'яні базарні ворота) (ворота на розі вулиць Караїмською і Караєва): у них є башта і маленькі двері, на якій висічені подвійні жіночі груди як емблема.

Одун Базар Капусу були найбільш великими з п'яти воріт татаро-турецкого Гезльова, вони розміщувалися в східній, торгово-ремісничій частини фортеці. Ширина воріт складала більше 12 м., а довжина проїзду 13,5 м. Імовірно висота воріт – близько 20 метрів.

- Евпаторійські караїмські кенаси. Сучасні будівлі кенас були зведені на початку минулого століття за проектом архітекторів братів Самуїла і Соломона Бабовичів. Караїмські кенаси розташовані по вул. Караїмській, 68, в самому центрі караїмського району старої Євпаторії.

-  "Античний місто-держава Керкинітіда». Залишки кріпосної стіни, городище Керкинітіда і його некрополь – пам'ятник археології VI ст. до н.е. – II-III ст. н.е.

- Мечеть Джума-Джамі або Хан-Джамі споруджена знаменитим турецьким архітектором Ходжі Синаном (1490/1491-1588гг.). За походженням грек, він, як і багато представників епохи Відродження, володів енциклопедичною освітою, будучи не лише архітектором, але і військовим інженером, математиком і астрономом. Творчість Ходжі Синана була вершиною в розвитку архітектури Османа.

Тривале жарке літо, тепла суха осінь, велика кількість сонячних днів (до 290). Характерні морські бризи, поєднання теплого морського і степового клімату, цілюще повітря лиманів. Сезон купання з травня по вересень.

Євпаторія щедро обдарована лікувальними факторами, сприятливим кліматом, теплим мілким морем, золотими пісками пляжів, іонізованим чистим повітрям, насиченим солями Чорного моря та лиманів, мінеральними джерелами, лікувальними грязями.

Курортні заклади Євпаторії, а їх близько 250, в цілому розташовані в двух місцинах - в центральній курортній зоні, що тягнеться від центру міста до Мойнакського озера, і району Чайка (в селі Заозерне).

Про вартість відпочинку в Євпаторії Ви можете дізнатися ТУТ

Категория: Відпочинок в Криму | Добавил: advocat (2012-06-09)
Просмотров: 1252 | Рейтинг: 4.3/3
Всего комментариев: 0