Четвер
2024-03-28
9:29 PM
Старокостянтинів

Турагенство тел.3-18-06,0971648325

Острог

Однією з екскурсій, що пропонує для своїх клієнтів туристична агенція є тур по маршруту Старокостянтинів – Острог. Цікавим тут є те, що Острог та Старокостянтинів є містами побратимами, оскільки саме князі Острозькі (Василь-Костянтин Острозький) заснували сучасний Старокостянтинів. Тому для мешканців нашого міста цікавим буде дізнатися про витоки рідного Старокостянтинова.

Місто Острог (правильно саме «Острог», а не «Остріг») є одним з видатних туристичних центрів України та вже сьогодні приймає великі потоки туристів.

Острогу належить значне місце в історії України. З часу перших згадок про Острог (1100 рік) відбулось безліч подій на території Острожчини, які вплинули і на розвиток Острога, і всієї України, так зокрема: в XII столітті Острог входить до Галицько-Волинського князівства, в XVI ст. - до Великого князівства Литовського. Три століття місто було резиденцією роду Острозьких, що дав Україні видатних полководців, меценатів, церковників. Саме в Острозі вперше в Східній Європі засновано вищий навчальний заклад – в 1576 році заснована Острозька слов'яно-греко-латинська академія.

В Академії працював руський першодрукар Іван Федоров. В 1581 р. видано вперше повне видання книг Старого і Нового Заповіту слов’янською мовою.

З Острогом та академією пов'язані імена братів Смотрицьких І. Вишенського, Братів Наливайків, К. Лукаріса, П. Конашевича-Сагайдачного.

Острог володіє видатними історичними пам'ятками,  об'єктами  монументального  мистецтва,  архітектури: будівлі Троїцького монастиря-фортеці, Троїцька церква; Свято-Троїцький чоловічий монастир; Церква св. Кузьми та Дем'яна, Церква св. Георгія, Церква св. Петра і Павла, Церква Святої Трійці та ін.

Основною святинею Острожчини є ікона Божої Матері «Життєдайниця» написана у XIV ст. н.е.

Найцікавіші історії про древнє місто Острог туристам розкажуть працівники історико-краєзнавчого музею Острога (замок князів Острозьких).

Острозький краєзнавчий музей розміщений в архітектурній пам'ятці 14 ст. – Мурованій Вежі. Мурована Вежа - єдина в Україні споруда типу «Донжон». Насьогодні збереглися фрагменти старовинної архітектури залів готичні склепіння. Ренесансні мотиви в кам'яній різні, елементи декорування. Верхні поверхи Замку Острозьких використовувалася під житлові приміщення, середні - як зал для прийому гостей, балів, нижні - для оборони.

Острозький музей книги представляє різноманітні колекції. Це, насамперед, колекція кириличних рукописів і стародруків XVI - поч. XIX ст., колекція західноєвропейських стародруків XVI-XVIII ст., колекція книг, друкованих гражданським шрифтом, українські видання XIX - поч. XX ст., колекції Біблій, букварів народів світу. Кобзарів Т.Шевченка, мініатюрні та факсимільні видання, колекції екслібрисів та книжкової графіки. Експозиції займають площу близько 400 м кв.

В Острозі постійно діюча нумізматична виставка відкрита в грудні 1997 року. Розташована в бувшому житлово-виробничому будинку (давня друкарня Еліяша Золотивсь кого), спорудженому наприкінці XIX ст. З 1989 р. будинок переданий Державному історико-культурному заповіднику м. Острог, де розміщені його фонди.

У фондах заповідника зберігається 5231 одиниця основного фонду нумізматики. В її склад входять монети, медалі, бони, ордени Росії, Польщі, Німеччини, СРСР, України XIV-XX ст. Особливо цінними є збірки монет Росії (XVIII ст. - 1917 p.), Польщі (ХІ-ХХ ст.), монети України, які передаються  у фонди заповідника з 1997 року за рішенням  Правління національного банку України.

В нумізматичній колекції заповідника значне місце займають монетм і монетно-речові скарби XVI-XVII ст. Серед них значний інтерес для науки представляють два скарби з м. Острога та один із с. Іляшівки Острозького району, в яких в повному об'ємі висвітлений весь спектр грошового обігу Острожчини в епоху середньовіччя.

Досить цікавою екскурсія до Острога видається для абітурієнтів Старокостянтинова, через оглядини одного з найкращих в Україні та Європі – вищого навчального закладу – Острозької академії.

Дізнатись про вартість екскурсії до Острога з міста Старокостянтинова Ви можете ТУТ