П`ятниця
2024-03-29
9:28 AM
Старокостянтинів

Турагенство тел.3-18-06,0971648325

Почаїв

 

Маршрут Старокостянтинів - Почаїв (Лавра, Святий скит, Божа гора, Джерело Св. Анни). Виїзд з міста Старокостянтинова або інших міст Хмельницької області. Вартість туру можна дізнатись тут

Почаїв відомий Свято-Успенською Лаврою, одним з найбільших чоловічих православних монастирів. Перша згадка про монахів пов’язується з монголо-татарською навалою. Як оповідає легенда у 1240 році монахи рятуючись від монголо-татарського нападу втекли в західному напрямі по дорозі зупинились на ночівлю. У сні їм з’явилася Матір Божа і вони вирішили залишитись біля тієї гори. У горі було багато печер, які слугували першим поселенцям за житло. До найбільших святинь Лаври відносяться : Почаївська Чудотворна ікона, відбиток ноги Діви Марії на камені, мощі Іова Почаївського і Амфілохія. В архітектурний ансамбль Лаври входять два собори, 5 церков, дзвіниця, келії. Основний комплекс було збудовано наприкінці  XVIІІ ст.

Свято-духівський монастир – скит – в декількох кілометрах від м. Почаєва, на високій горі у мальовничому лісі знаходиться давній монастир, історія заснування якого сягає у сиву давнину.

Головне місце, куди паломники простують по святу воду,— джерело святої Анни. Температура води в невеличкому озері цілий рік тримається на рівні 5-7 градусів за Цельсієм. За будь-якої погоди тут купаються богомольці. За легендою, якщо людина тричі зануриться у воду, цілий рік буде здорова, а жінкам свята Анна допомагає завагітніти. Секрет цілющої води — у високому вмісті кремнію, який очищає воду. 
 Купальня святої Анни знаходиться на межі Рівненської та Тернопільської областей, у невеличкому с. Онишківці. Цілюща вода джерела Святої Анни насичена кремнієм та сріблом. Вона лікує багато хвороб, та найголовніше - позбавляє безпліддя подружні пари.

Якщо вже приїхали до Почаєва, то неодмінно треба відвідати сусідній Кременець. Українська Венеція та перлина Волинського краю — так місто називають недарма. У містечку збереглися красиві споруди європейського зразка — магістрат і колегіум, Богоявленський і Миколаївський собори, старовинні житлові будинки. Найбільша цікавинка — Замкова гора, з якої відкривається чудова панорама. На ній височіють руїни Кременецького замку XVII-XVIII століття. Не раз зміг вистояти під час нападів татаро-монголів. Багато легенд ходить про італійську володарку фортеці — дружину короля Речі Посполитої Сигізмунда. Начебто Боне Сфорца привезла з собою і заховала у підземеллі замку коштовності. Її дух, за переказами, і досі охороняє їх, блукаючи руїнами. А дістануться скарби тому, хто у Великодню ніч зустріне королеву Боне та відбере поцілунком ключ від підземелля. Відімкнути скарбницю потрібно до останнього великоднього дзвону, інакше герой залишиться у підземеллі назавжди...